טעמה של הכשרות

טעמה של הכשרות

מבין כל המאכלים השונים ללא ספק פיצה היא המאכל המוכר והאהוב ביות בכל גיל, מתינוק ועד מבוגר. אותה חתיכת בצק שהחלה את דרכה באיטליה כ”מזון לעניי הכפר” הפכה להיות פופולרית כאשר המלכה מרגריטה הטביעה את צבעי הדגל בפיצה הלאומית הלו היא פיצה מרגריטה – רוטב אדום, בזיליקום ירוק וגבינה לבנה. ישראל לא נופלת מאף מדינה אחרת בעולם מבחינת תרבות הצריכה של פיצות ובנוסף בהתאמה לדרישות הדת היהודית. יש פיצריות רבות הפרוסות בישראל כאשר פיצה כשרה ברחובות ללא ספק מספקת טעמים מיוחדים וכמובן כשרים.

ההבחנה בין פיצה כשרה ברחובות לבין פיצה לא כשרה

עניין הכשרות אינו דבר שיש להקל בו ראש ויש לא מעט תנאים וקריטריונים על מנת להיות מוגדרים ככשרים. על מנת להבדיל בין פיצריות כשרות ברחובות לבין אחת שאיננה כזו, לא מס]פיק לבחון אם יש תוספות בשר לצד הגבינה אלה הרבה יותר מכך. להלן פרמטרים שקובעים אם פיצה כשרה ברחובות:

מרכיבים – כמו בכל מזון אחר שמבשלים או אופים יש לו מרכיבים שונים. יש חשיבות רבה לשים דגש על מרכיבים איכותיים אך לא די בכך על מנת להגדירם ככשרים. על המרכיבים כמו קמח, ביצים, וכדומה חלה חובת הכשרות על מנת שהתוצר הסופי – הבצק יהיה כשר.

תוספות – ל]פיצה יש תוספות שונות כמו זיתים, בצל, פטריות ועוד. יש חשיבות רבה לשים דגש על התוספות ולוודא כי אכן הן כשרות. אם הבצק כשר והתוספות לא הרי שכל הכשרות נפגעת.

זמני פתיחה – פיצה כשרה ברחובות חייבת לפתוח את שערי בית העסק בשעות מסוימות אך בטח שלא בשבת, גם אם הפיצה כולה ללא כחל ושרק עדיין אם פותחים את בית העסק בשבת הוא מסיר את הכשרות.

תעודת כשרות – בסופו של יום חייבים תעודת כשרות, אותה חותמת שמציינת במפורש כי פיצה כשרה ברחובות היא אכן כזו. כאשר יש תעודת כשרות מתקינים אותה במקום בולט ונראה לעין על מנת שכולם יראו ויכירו שיש בבית העסק כשרות, חשוב גם לוודא את תוקף התעודה כי כשרות יש לבדוק כל הזמן ולחדש את התעודה.

יתרון שיש בפתיחת פיצה כשרה ברחובות

רבים יטענו כי בפועל אין הבדל בין הפיצה הכשרה לזו שלא מכיוון שאותה גבינה צהובה משרתת את שניהם. אולם יש הרבה יותר בעודה שיש כשרות לבית העסק מאשר המרכיבים עצמת של הפיצה. פיצה כשרה ברחובות פתוחה לקהל רחב יותר, אם יש כמות לקוחות פוטנציאלים שחלקם משתייך למגזר המסורתי או הדתי הרי שפיצה כשרה ברחובות תוכל לתת מענה לכל הלקוחות ללא הפרדה בין לקוח דתי או חילוני. מה גם שפיצה כשרה ברחובות טעימה מאוד ומובטח כי המרכיבים יהיו איכותיים ביותר. לכם כאשר אתם עומדים ומתלבטים בין 2 פיצריות הרי שתמיד כדאי שתעדיפו פיצה כשרה ברחובות על פני אחת שאיננה כשרה.

שתפו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *